AktualnościComeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

Od 7 do 9 czerwca w Koninie, Licheniu i Ślesinie odbył się XII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

„Program Treningu Aktywności Motorycznej (ang. Motor Activity Training Program- MATP) to oficjalny program sportowo-rehabilitacyjny Olimpiad Specjalnych skierowany do osób, które z powodu niepełnosprawności intelektualnej i towarzyszących jej złożonych niepełnosprawności fizycznych, nie są w stanie trenować i startować w dyscyplinach sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych”

W XII Ogólnopolskim Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych mogli brać udział zawodnicy którzy trenowali aktywności sportowe tzw. konkurencje, w których uczestniczyli podczas zawodów. Zawodnicy mogli korzystać z pomocy terapeuty oraz z zaadaptowanego do ich potrzeb sprzętu sportowego. Reprezentantami województwa pomorskiego była Julia Biernacka i Daniel Borkowski – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Wraz ze swoimi rodzinami i terapeutką Danutą Schroeder wyjechali wczesnym rankiem 7 czerwca, aby wziąć udział w Ceremonii Otwarcia XII Ogólnopolskiego Dnia Treningowego.

Zgodnie z zasadami MATP Olimpiad Specjalnych w Dniu Treningowym nie ma rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Każdy z zawodników prezentuje swoje osiągnięcia indywidualnie, a konkurencje oceniane są przez sędziów. Udział w zawodach to dla jego uczestników podsumowanie rehabilitacji i treningów, to radość i satysfakcja z podjętego wyzwania. To medal – znak zwycięstwa.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom XII Ogólnopolskiego Dnia Treningowego MATP Olimpiad Specjalnych.
Dziękujemy Julii i Danielowi !