AktualnościCommeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

W dniu 30 maja 2018r. Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia zaprosił, już po raz czwarty, całą społeczność szkolną i rodziców uczniów do udziału w Festynie Zdrowia. W radosny nastrój wprowadził nas wszystkich pokaz samby w wykonaniu Anny Ratke - tancerki i choreografa zespołu tanecznego Ars Dance Group, instruktorki pole dance, zumby, właścicielki Studia Tańca „PANTHER DANCE” w Gdyni. Po czym, energetyczna zumba poprowadzona przez panią Anię, poderwała większość uczniów do wspólnego tańca. Tradycją festynów zdrowia jest goszczenie osób uprawiających różne dyscypliny sportowe. W tym roku odwiedziły nas uczennice piątej klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gimnastyce Artystycznej wchodzącej w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni wraz z trenerką panią Barbarą Pituch. Gimnastyczki przepięknie zaprezentowały pełne wdzięku układy gimnastyczne z wykorzystaniem przyborów: wstążki, piłki i obręczy.

Dzięki współpracy Ośrodka z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdyni, uczestnicy festynu mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanym zamku. Zaproszony zespół ratownictwa medycznego z ambulansu medycznego firmy Falck, zapoznał nas z ze specjalistycznym wyposażeniem ambulansu, udzielił odpowiedzi na frapujące nas pytania.

Oczywiście jak na festyn zdrowia przystało można było popróbować „zdrowych przekąsek” – między innymi ciasta marchewkowego, szpinakowego, ciasteczek jaglanych czy samodzielnie przygotowanych przez najstarszych uczniów kanapeczek z pastą z ciecierzycy pod kierunkiem nauczycieli. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą Salvit-Prima uczestnicy festynu mogli ugasić pragnienie świeżo wyciskanymi sokami owocowo-warzywnymi. Ponadto na boisku szkolnym uczniowie wraz z rodzicami zaproszeni byli do wesołej zabawy podczas puszczania olbrzymich baniek mydlanych, do zabaw z chustą animacyjną i do gier rodzinnych takich jak jenge czy bierki. Można było również potańczyć wspólnie z naszym Szkolnym Zespołem Tanecznym Papaya Dance, którego członkinie pod kierunkiem pani Beaty Świątkowskiej przygotowały kilka układów chirliderskich.