AktualnościComeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

2017.11.10 - Sportowa gra planszowa

Podczas lekcji wychowania fizycznego, zaproponowałyśmy nową formę zajęć - uczniom grę planszową. Nie znaczy to, że uczniowie usiedli przy stołach.
Planszę narysowałyśmy na podłodze, pachołki posłużyły za pionki, a kostką był klocek piankowy w kształcie sześcianu. Na poszczególnych polach planszy znajdowały się zadania do wykonania, oczywiście ruchowe. I tak uczniowie musieli ustawić sobie tor przeszkód i go pokonać, wykonać ćwiczenia równoważne, skoczne, rzutne oraz ogólnorozwojowe. Uczniowie podzieleni zostali na dwie drużyny, jednak mimo rywalizacji wzajemnie się dopingowali i pomagali sobie.
Dodatkową zaletą tej formy zajęć jest to, że mogli skorzystać z niej i starsi i młodsi uczniowie, wykonując zadania dostosowane do poziomu ich umiejętności. Wszyscy wiemy, że ciekawe formy zajęć wychowania fizycznego zachęcają uczniów do podejmowania aktywności fizycznej. I mamy nadzieję, że właśnie taki cel osiągnęłyśmy.
Bazując na obserwacji naszych podopiecznych podczas zajęć możemy stwierdzić, że przy sportowej grze planszowej wszyscy zarówno świetnie się bawili, jak i rozwijali swoje umiejętności ruchowe.