AktualnościComeniusDla pracowników Dla rodzicówCzytelniaPoczta e-mailLinkiGaleria
 
WRÓĆ

2016.04.25-29 "Tydzień Promocji Zdrowia".

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia w dniach 25 – 29.04.2016 zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w „Tygodniu Promocji Zdrowia”. To ogólnoszkolne wydarzenie rozpoczęto apelem, podczas którego zapoznano zebranych z tygodniowym harmonogramem działań. Tydzień Promocji Zdrowia w Ośrodku przedstawiał się następująco:

Poniedziałek 25.04.2016 „Dzień Walki z Hałasem”
Przedstawiona i omówiona została prezentacja multimedialna o negatywnym wpływie hałasu na człowieka, roślinność i zwierzęta. Przy użyciu aplikacji telefonicznej do mierzenia natężenia hałasu, zaprezentowano poziom hałasu w sali gimnastycznej, w stołówce podczas obiadu i korytarzu szkolnym podczas przerwy. Każdy uczeń został zaopatrzony w znaczek przypominający o zachowaniu ciszy. Tego dnia uczniowie robili plakaty mówiące o szkodliwości hałasu, zaletach ciszy. Przeprowadzono zajęcia z odegraniem scenek dotyczących np. tego jak radzić sobie z hałaśliwym sąsiadem.

Wtorek 26.04.2016 „Dzień picia wody i zajęć o wodzie”
W tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli wodę w butelkach, którą systematycznie pili. Przeprowadzone zostały zajęcia na temat zalet picia wody i wartości, jakie ona posiada. Uczniowie z niektórych klas mieli okazję zagrać w grę planszową „Oszczędzaj wodę”. Mnóstwo zabawy i radości dostarczyły zagadki dźwiękowe związane z wodą i ćwiczenia polegające na rozpoznawaniu wody mineralnej po smaku spośród innych napojów i nalewaniu wody do kubków bez rozlania.

Środa 27.04.2016 „Dzień aktywności poza szkołą”
Tego dnia większość klas wyszła ze szkoły i odbyła zajęcia w terenie. Szczególnie ważne było przejście parę metrów czy kilometrów i zmierzenie pokonanej odległości za pomocą posiadanej aplikacji w telefonie lub dzięki mapie. Wyniki wszystkich klas zostały zsumowane i ustanowiono swoisty rekord szkoły - 112 km i 200m. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie klasy – klasa III SP i I GIM, które spędziły ten dzień niezwykle aktywnie - w Aquaparku w Sopocie.

Czwartek 28.04.2016 „Dzień sałatek i soków owocowo – warzywnych”
W tym dniu uczniowie klas IIA i IIB Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali dla wszystkich przepyszne soki owocowo – warzywne oraz o kremowej konsystencji smoothie. W ramach zajęć pozostałe klasy wykonały sałatki warzywne lub owocowe. Było przepysznie, kolorowo i oczywiście zdrowo!

Piątek 29.04.2016 „Turniej Szkół Promujących Zdrowie”
Tego dnia w sali gimnastycznej o godz. 10.00 odbył się turniej sportowy. Sportowcy z naszej szkoły i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w wyścigach drużyn. Pozostali uczniowie zostali zaproszeni do czynnego kibicowania. W przerwach między konkurencjami wszyscy zebrani byli częstowani zdrowymi owocami i warzywami. Szkolne czirliderki swoim tańcem uświetniły turniej sportowy. Był to dzień świetnej zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją.